Standardy

Architektonické řešení

Dispozice bytů jsou navržené s největší pečlivostí a respektují veškeré požadavky na komfortní bydlení.

Řešení jednotlivých objektů je jednoduché a plně respektuje ráz venkovských staveb, zároveň v nejvyšší míře zachovává vzhled původního architektonického řešení objektů. Původní objekty jsou zrenovovány a architektonické prvky staveb jako jsou opěrné zídky, okrasné římsy nebo okrasná okenní ostění, jsou zachovány.

Tyto prvky jsou na příjezdové cestě v nádvoří doplněny cihlovými stěnami a kamennou dlažbou. Hlavními použitými materiály jsou tedy kámen, cihla a dřevo. Tyto materiály jsou většinou přiznány a vytváří tak osobitý dojem v exteriéru i interiéru.

Konstrukční a materiálové řešení

Hlavní nosná konstrukce objektů je stávající z cihel plných pálených. Doplněna je nově o nosné konstrukce z cihelných tvárnic POROTHERM a nenosné příčky z příčkovek YTONG. Vodorovné konstrukce tvoří stávající dřevěné trámové stropy a cihelné klenby. Střešní konstrukce vychází z tradičního řešení, objekty jsou zastřešeny sedlovou a pultovou střechou s dřevěným krovem. Jednotlivé krokve jsou v interiéru přiznány, a proto je zde řešena nadkrokevní izolace krovu.

Dominantou každého bytu je schodiště s masivními dubovými schodnicemi zavěšené na kovové konstrukci. Podlahové vytápění pod dubovou podlahou zajišťují dva kondenzační kotle Buderus.

Ve všech koupelnách jsou použity velkoformátové obklady německé značky CAESAR a španělské INALCO. Sanita je od prémiových značek DURAVIT a VILLEROY & BOCH. Umyvadlové, bidetové a termostatické baterie do sprch a van jsou od rodinné firmy TRES GRIFERÍA sídlící v Barceloně.

Celkový design podtrhují industriální francouzská okna, která zároveň prosvětlují interiér bytů.